DİRENİŞ KARATAY | KÖSEDAĞ SAVAŞI

Download videos:


Категорія Завантаження...

2 arkadaş nuri-samet
emrah amiiiiiiiiiiir
Abdul Alim
new bolum coming when date?
Abdullah Gürler
Sondaki sarkinin adini bilen varmi
Ahmed Hamdy
[email protected] t
Arhatu
Bir İngilizler'in Dunkirk bir de bu , arkadaş hezimetten kahramanlık çıkarma çabası nedir?
Befatimbi Gomis
Ah toy sultan ah birde türk olacaktın o hamleye nasıl kandın sen o taktiği senin ataların bizzat Moğollara cinlere yapıyordu sen türk değil türk kılığına bürünmüş bir hain sin
Berdibek Ulanbekov
коток
Bilge Tonyukuk
Bu ne saçma bir sahne. Türkler güya bir kadını gönderiyorlar savaşması için. Berbat.
Buğra Beraat Çiçek
Olum moğollarda piyade yok bu ne saçmalıktır
Cenk Cındık
Moğolları canlandıran tiplerin Moğollara benzeyişleri sıfır kostümler giyimler saçlar Moğol değil hint çingenesi gibi Gerçektede zaten Moğollar Selçukluları bozguna uğratıyor malesef..
Dorian Grey
Детский фильм .
DİRİLİŞ ERTUĞUl hacıosmanoğlu
Like
Eda Nur
Profiline bayıldım
Eder Souza
love jesus forever
Emre Arslan
Gevur dediginiz milletler oyle bir savaş sahnesi cekiyor ki o kadar mantikliki o kadarda gercekci bizimkiler bi tarih filmo cekicek kostumlerle kiliclar gercekci olmus . Tabi o kadar emek vermisler ama biraz daha guzel olsaymiş keske .
Emre Koseoglu
Bir tek savaşla koskoca Selçuklu yok oldu gitti. Üstelik öyle kıran kırana bir mücadele bile olmadan. Asker hala savaşırken ve meydan kimin belli değilken devletten ayrı kendi gündemleri ile uğraşan vezirler ve aldatıp parmaklarında oynattıkları savaş görmemiş sultan kaçıp gitti. 1243'te Kösedağ'ı kazanan Moğollar 1258'de Bağdat'ı yakıp korumasız kalan Halifeliği yok ettiler. 1260'da Ayn Calut'ta durdurulana dek ilerlemeye devam ettiler. Memlük ülkelerine Mısır ve Hicaz'a giremedilerse de başka her yeri yakıp yıkıp yağmaladılar. İslam ülkelerini kurtulabilmesinin üç nedeni var. 1) Mamlüklerin direnebilmesi. 2) Moğolların bölünüp kendi aralarında savaşması. 3) İran'lı bürokratların Moğolları yağmayı talanı cinayeti bırakıp uygar bir yönetime sevk etmesi. Özellikle sufi şeyh ve dervişleri her fırsatta Moğollara direndiler. Büyük ayaklanmalar şehirleri sardı ve uzun süre bastıralamadı. Küçük ayaklanmalar ise hiç bitmedi. Mısır ve Suriye direndi, ve Moğollar bir kaç kuşak sonra pagan gelenekleriyle Müslüman bir halkı yönetemeyeceklerini anladılar. Önce Altın Ordu sonra da Memlüklerle Altın Ordu arasında sıkışıp kalan İlhanlılar Müslüman oldular. İranlı bürokratlar İslam geleneğine göre merkezi bir yönetimi kurmalarına yardımcı oldular. Böylece Anadolu Selçukluları İranlı devlet adamlarının denetiminde İlhanlı vasalı oldu. Doğal olarak Moğol hakimiyeti İran siyasi kültürünün hakimiyetine dönüşürken, bu merkezileşmeyi kabul edemeyen Türkmenler Anadolu'nun giderek daha batısına ilerlediler. Karadeniz kıyılarına, ya da Bitinya üzerinden Marmara güneyine ve İç Ege'ye, İlhanlı-Selçuklu egemenliğinin ulaşamadığı Avrupalı güçlerin uzak kaldığı ve batıdaki işgal ve isyanlar yüzünden Bizansın da dolduramadığı sınır bölgelere kaçtılar. Sonrasında Osmanlı devletini doğuracak olan alan böyle şekillendi.
Ender 'Sp
Hayatimda daha sacma bir savas sahnesi gormedim
Ercan Deniz
Ne yazık ki Toy Selçuklu Sultanı Askerin başında iken savaş meydanının kendisi için tehlikeli olabilir düşüncesi ile savaş meydanını terk etmesi subay ve askerleri de etkileyip disiplinsiz davranmalarına yol açtı sultan kaçtı deyip bazıları firar etti ve sayı yarıya düştü neredeyse sonra ilk çarpışma aslında Moğol hilesi idi geri çekilip pusu kuran Moğol okçularının önüne hatta tam ortasında kalan Selçuklu askeri hemen hepsi vuruldu dağ yamaçlarında bile okçular vardı bu yenilgi gören Selçuklu başsız subaylar hep kaçtılar savaş meydanından savaşı kaybeden sadece bir lejyon yani Bi tabur veya bir bölük askerdi
Ersel Fatih
Film hiç guzel deil bosuna izledim
Esat1989
olum kösedağ savaşı demişsiniz asyanın bağrından kopup gelmiş nökerler nerde bu nasıl noyan bu nasıl ordudur lo :D
Ferhat Işık
Gerçekte savaş falan olmamış,ilk küçük çatışmada Selçuklu ordusu darmadağın olmuş, hatta moğollar bile inanmamış, savaş hilesi sanıp 3 gün beklemişler.
GUNES TRAP MUSIC
@ derin.devlet.tr HERKEZ TAKIP ETSIN TEK HESAPTIR \[email protected] adina acilmis sayfalara itibar etmeyin beni kotulemeye calisanlar herkez beni biliyor Sozum Yok Son Videoya Like Gardaslar
Gürhan Tarkun
bukadarmı tarihe düşman olunur küfretmeye doyamadım şerefsizler Türk düşmanı kültür düşmanı şerefsizler ulan sizi gidi sizi bizler var oldukça bu nesil unutmucak orda olmayan her at yarra girsin size
HULAGU KHAN
Videoda iki bedevi arap kavga ediyor sözde biri Mogol biri Selçuklu yersen 😂😂😂
Hasan Almaz
Bı konyalı olarak gercekten cok begendım dewamı gelsın boyle tarih kokan filmlerin
Hassan Abdulsalam
name of movie please
Jamokai
dizi ne yazik ki daha gercekci olabilirdi bu kadar dramin fantezinin yerine otantizm olsaydi.
Kerem KAYA
Film güzel ama tiplemeler yanlış be hiç moğol tipi yok saçbaş yapınca moğol olmuşlar amk
L'empereur Charlemagne
Çöp
Lucky Prince
Name pleazzz
Mecidov Huseyn
Ertugrul gibi kimse dovuw sahnesini guzel cekemiyo
Mehmet Ekmekci
Filim çok guzeldi ama kısa tutmuşlar savasi
Mehmet Özkan
Direnis karatayI hala izliyorum yutuptan
Murat DUMAN
Benim bildiğim Moğol Hanı ( TÜRK tür nedense Moğol deniliyor)yerle bir ediyor ve Moğollar Şaşırıyor ne çabuk kazandık diye.. bu filim bira gerçekleri saptırmış o zamana göre alakası bile yok..
NNB_Az
Karşı taraf kesin moğol demi
Nantz Stein
+ DEUS VULT +
OKTAY BAYRAM
Bu ne kadar berbat bir anlatım. Birincisi Moğol ordusunun çoğunluğu Uygur kökenliydi. Burada her iki tarafta arap - yunan kırması melez olmuş. Artık şu yanlış betimlemelerin bırakılması lazım. Böyle saçma birşey daha görmedim. Türkten başka herşeye benzemişler ama hiç Türk durmuyorlar.
SERHAT ÖZTÜRK
Like gardaşım. Indirdim. Izlerim her zaman
Saadkhon Apreedi
Which movie is that?
Salih Özdemir
Alternatif tarihçiler film yapmış.
Süleyman Kısaboğaz
Şu filmi çok bekledim hüsrana uğradım yok ya yapamıyor bizimkiler olmamış bu
Talha Erdal
Filmi ben izledim çok güzel
Taner Saygı
Bune aq
Umutcan Kilic
Kınalı nasıl görüyor
Uğur Demircan
Aga be abi
Woka
Moğol ordusu ve piyade ha ? Moğol ordusunda piyade bile yoktur. Moğollar %100 süvari birliğinden oluşur. Orta Asya Türk-Moğol askeri yapısı aynıdır, %100 süvari ve hafif zırh. Hafif zırhlarla çok hızlı hareket ederler ayrıca kısa yaylarla atın üstünde rahat ok atabilirler. Moğol ordusunda her askerin 9 tane atı vardır.
adam 2018
What is this? What War? What Year ? What Armies ? Byzantine Empire ?? Seljuk ??
delikadir okadar
Ne sacma yahu kadinmiydi yani selcuklularin en seckin savaşcizi yanliş anlamayin lütfen ama tarih filmleri biraz ciddi alinsa filimlerde ö dönemde selcuklu ordusunda böyle sahnelermi olmuş tipki fetih filminde gibi ordada kadin savasci yani filimin adi tomb raider veya resident evil olsa başrolda bir bayan olsa hem severim hem bakarim ama böyle filimlerde hic yakişmiyor hadi dirilisde obadaki bazi bayanlar savunma amacli savaşior bu gene inandirici eeee bundan sonra ne gelir acaba RAMBO yerine Bayan RAMBINAMI ??
dewan rai
Which movie
fatih yolcu
Hangi filim
mehmetsuatalpay
aRAP SEVİCİLERİ tÜRKLERİN HALLETTİĞİ SAVAŞ...
mister joker
Кто нибудь говорит на русском языке?
nabel Alfahd
مااسم هاذا الفلم
orlando kaufusi
And then the hordes from mongolia arrived
rezaa
Tarihte en büyük Türk yenilgisi hangisi dersek?\n\n1.Kosedag\n\n2.0smanlı&Rus savası1877-1888\n\n3.1.Dünya savası İngilizlerin berdena-gazze hattını geçmesi..
rr. raskolnikov
elumuze verdiler ... /watch?v=rqN4pm-zO1I
siyah maskeli genç
Mavi gözlü yurdaer okurun moğol tiplemesi canlandırması ? bir proje yapacaksanız amına koymayın bari. antalya da otellerde çalışan yüzlerce kırgız özbek tatar var verin hepsine 100 er tl 1 saat sana kılıç sallasın yok muydu biraz daha benzeyen noyan hadi bari dirilişteki noyanı oynatsaydınız.
yaz gülü
Çok güzel olmuş
Çankırılı Mapper
ne kadar boktan bir film
Ümit Ekinci
Moğolların Türkleri Turan taktiği ile yenmesi ne kadar da garip,öyle değil mi?
Şanlı Tarihimiz
Bu film ne zamn youtube düşücek
Абу Мухамед-Ильяс Касымов Сражидинович
Kyrgyzstandan salam.cok guzel ama kisa,uzuuuun 100bolumlu bir dizi cekseniz daha guzel olurdu.filmin devami Dirlis Ertugrulmu?Turkceyi iyi bilmem hata yazsam ozur dilerim ben Kyrgyzim
Айдос Каграманов
Че за кино?
Мадина Байбетирова
💪💪💪💪💪
أحمد السومري
شسم الفيلم